Bohempia Barefoot Academy


Věříme, že by mohl nosit barefootové boty téměř každý. Spojili jsme proto síly s fyzioterapeutkou a instruktorkou jógy Mgr. Lucií Kropáčkovou, abychom vám v jednoduchosti přiblížili nejdůležitější otázky barefoot chození a obouvání. Vítejte na Bohempia Barefoot Academy!

Videa Barefoot Academy

Připravili jsme pro vás naučný seriál o základech barefootového chození, který vám vyvrátí všechny mýty a zodpoví všechny otázky. Ke každému videu sepsala Lucie také podrobný a ozdrojovaný článek, který vybrané téma vysvětluje do hloubky. Jestli vás videa baví, sdílejte je i mezi své známé a přátele, kteří o barefootovém chození přemýšlí.

– Celý playlist najdete na našem Youtubovém profilu –

1. Co je to barefoot?

Noha, jedinečný nástroj k pohybu po dvou končetinách, který má k dispozici pouze člověk. Proč stojí nyní chodidla v popředí zájmu a o způsoby zdravého obouvání se zajímá čím dál více lidí? Co je pro naše nohy opravdu zdravé a jak porozumět a vyhovět jejich potřebám? Přečtěte si podrobný článek zde

 

2. Správná barefoot bota

Barefoot obouvání zažívá v dnešní době velký rozmach. Ovšem ne vše, co má nálepku barefoot ideálně kopíruje původní myšlenku tohoto konceptu. Jak se v nabídce barefoot obuvi vyznat a na co si dát pozor? Jak poznat, že bota opravdu sedí a noze vyhovuje? Přečtěte si podrobný článek zde.

 

3. Jak vybírat BF obuv?

Za netradičním vzhledem všech barefootových modelů stojí základní myšlenka konceptu neomezovat chodidlo. Konvenční obuv se noze nepřizpůsobí a utlačuje ji. Naopak barefoot bota obuje chodidlo jak je a nijak jeho tvary nemění. Jak si vybrat padnoucí barefootovou botu, aby byly nohy svobodné? Přečtěte si podrobný článek zde.

 

4. Jak zvládnout přechod na barefoot?

Přechod na barefoot obuv v dospělosti je proces, který není samozřejmý. Opatrným postupným zatěžováním s respektem k vlastnímu tělu a jeho signálům jím však lze projít bez újmy. Jak konkrétně postupovat a na co si dát pozor, abychom tělu neudělali medvědí službu? Jak číst signály našeho těla, poznat ty závažné a reagovat na ně? Přečtěte si podrobný článek zde.

 

5. Jak chodit v BF botách?

Široká nabídka barefootových modelů a vzrůstající povědomí a zájem společnosti i tento způsob obouvání přejí návratu člověka k přirozené chůzi. Jak se ale k přirozenosti chůze vrátit po letech, kdy byly nohy nuceny (ne)pracovat jiným způsobem? Na co si dát pozor a jak projít touto změnou bez úhony? Přečtěte si podrobný článek zde.

 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení