Bohempia Barefoot Academy


Věříme, že by mohl nosit barefootové boty téměř každý. Spojili jsme proto síly s fyzioterapeutkou a instruktorkou jógy Mgr. Lucií Kropáčkovou, abychom vám v jednoduchosti přiblížili nejdůležitější otázky barefoot chození a obouvání. Vítejte na Bohempia Barefoot Academy!

Videa Barefoot Academy

Připravili jsme pro vás naučný seriál o základech barefootového chození, který vám vyvrátí všechny mýty a zodpoví všechny otázky. Ke každému videu sepsala Lucie také podrobný a ozdrojovaný článek, který vybrané téma vysvětluje do hloubky. Jestli vás videa baví, sdílejte je i mezi své známé a přátele, kteří o barefootovém chození přemýšlí.

– Celý playlist najdete na našem Youtubovém profilu –

1. Co je to barefoot?

Noha, jedinečný nástroj k pohybu po dvou končetinách, který má k dispozici pouze člověk. Proč stojí nyní chodidla v popředí zájmu a o způsoby zdravého obouvání se zajímá čím dál více lidí? Co je pro naše nohy opravdu zdravé a jak porozumět a vyhovět jejich potřebám? Přečtěte si podrobný článek zde

 

2. Správná barefoot bota

Barefoot obouvání zažívá v dnešní době velký rozmach. Ovšem ne vše, co má nálepku barefoot ideálně kopíruje původní myšlenku tohoto konceptu. Jak se v nabídce barefoot obuvi vyznat a na co si dát pozor? Jak poznat, že bota opravdu sedí a noze vyhovuje? Přečtěte si podrobný článek zde.

 

3. Jak vybírat BF obuv?

Za netradičním vzhledem všech barefootových modelů stojí základní myšlenka konceptu neomezovat chodidlo. Konvenční obuv se noze nepřizpůsobí a utlačuje ji. Naopak barefoot bota obuje chodidlo jak je a nijak jeho tvary nemění. Jak si vybrat padnoucí barefootovou botu, aby byly nohy svobodné? Přečtěte si podrobný článek zde.

 

4. Jak zvládnout přechod na barefoot?

Přechod na barefoot obuv v dospělosti je proces, který není samozřejmý. Opatrným postupným zatěžováním s respektem k vlastnímu tělu a jeho signálům jím však lze projít bez újmy. Jak konkrétně postupovat a na co si dát pozor, abychom tělu neudělali medvědí službu? Jak číst signály našeho těla, poznat ty závažné a reagovat na ně? Přečtěte si podrobný článek zde.

 

5. Jak chodit v BF botách?

Široká nabídka barefootových modelů a vzrůstající povědomí a zájem společnosti i tento způsob obouvání přejí návratu člověka k přirozené chůzi. Jak se ale k přirozenosti chůze vrátit po letech, kdy byly nohy nuceny (ne)pracovat jiným způsobem? Na co si dát pozor a jak projít touto změnou bez úhony? Přečtěte si podrobný článek zde.