Konopné utěrky mohou snížit zátěž na životní prostředí

Máme radost, že se nám po letech podařilo vyrobit kuchyňské utěrky, které si již v minulosti získaly vaši oblibu. Díky ohleduplnému pěstování konopí a lokální produkci konopné utěrky Bohempia způsobují až o polovinu menší ekologickou zátěž než běžně používané bavlněné utěrky, jsou šetrné k životnímu prostředí a také vhodné na ukládání jídla.

Konopné utěrky mají hned několik praktických benefitů. Mezi nejdůležitější patří několikanásobně vyšší savost než u bavlny, extrémní pevnost, a tudíž i dlouhá životnost. Konopí je totiž nejpevnější přírodní textilie, která navíc nepouští vlákna. Proto se utěrky Bohempia mohou stát vhodným pomocníkem při leštění skla či balení a ukládání pečiva. Díky nepřítomnosti bílkovin tato utěrka nepřitahuje hmyz včetně molů.

Utěrky neurazí ani alergiky či citlivý nos a pokožku – jsou hypoalergenní, nezapáchají a mají antimikrobiální účinky. Majitelé udržitelných a zero-waste domácností ocení také jejich jednoduchý a klasický design i výrobu v Česku. Osnovu produktu tvoří bavlna, zatímco útek 100% dlouhovlákenné a mokropředené konopí.

Jsem rádi, že jsme se mohli vrátit k úspěšnému produktu, který Bohempia nějakou dobu nevyráběla. Nebylo snadné získat lokálního dodavatele, jenž by měl know-how a zároveň byl ochotný absolvovat náročný výrobní proces s konopným vláknem. Kuchyňský pomocník je k dostání ve dvou tradičních barevných variantách červené a modré.