Bohempia a životní prostředí: Co se nám za posledních 6 let podařilo změnit?

Konopí je skvělý ekologický materiál se spoustou výhod. A díky konopným produktům už přes 6 let společně zlepšujeme životní prostředí ve všech možných směrech.  

12

☑️ ŠETŘÍME VODOU 

Společně jsme doposud ušetřili celkem 17 000 000 litrů vody. 

Co se týče spotřeby vody, konopná látka je jedním z nejšetrnějších přírodních materiálů. Pro lepší představu: K výrobě konopného trička je potřeba o 50 % méně vody, než je tomu například u trička bavlněného! A to nejenom na samotnou výrobu, ale i na jeho pěstování. Díky nenáročnosti konopí se nemusí oproti ostatním rostlinám zalévat a roste jenom díky dešťové vodě.

Tím, že jste za posledních 6 let koupili naše konopné produkty a vybrali si Bohempia tričko, mikiny nebo tenisky jako alternativu k bavlně, pomohli jste doteď textilnímu průmyslu ušetřit 17 milionů litrů vody. Každé konopné tričko totiž potřebuje až o 800 litrů vody méně než bavlna, mikina až 1600 litrů a boty až 1000 litrů vody. Když jsme si spočítali naše dosavadní prodeje, vychází to na velký úspěch. ☺️

☑️ SNIŽUJEME EMISE PŘES CO2IN

  • Dvě trička = 1 tuna ušetřených emisí CO2  
  • Jeden pár bot = 2 tuny ušetřených emisí CO2 

Začali jsme podporovat alternativní platební metodu CO2IN, která napřímo vykupuje evropské emisní povolenky a vy tak můžete zaplacením ušetřit spoustu vyprodukovaného CO2. Pro víc info mrkněte na jejich oficiální stránky.

Při nákupu přes CO2IN, ušetříte za 2 trička až 1 tunu oxidu uhličitého a za jeden pár bot až 2 tuny.

Při běžném provozu vyprodukuje osobní auto 4 tuny CO2. Pokud byste chtěli svoji uhlíkovou stopu smazat, můžete si přes CO2IN koupit dva páry bot a jste (obrazně řečeno) na nule.

Konopí má navíc rozvinutou schopnost tzv. "carbon mining", což je schopnost rostliny získávat CO2 ze vzduchu. Za 2 tuny sklizeného konopí se tak dostane z atmosféry až 3,2 tuny CO2, a to se blíží průměrnému vyprodukovanému množství CO2 jednoho auta za rok. Už jen díky podporování konopných produktů tak přispíváte na snížení uhlíkové stopy.

☑️ NEPOUŽÍVÁME TÉMĚŘ ŽÁDNOU CHEMII 

Společně jsme ušetřili 0,5 tuny agrochemie. 
Konopí je opravdu houževnatá a rychle rostoucí rostlina, kterou jen tak něco nezastaví. Dalo by se říct, že roste jednoduše jako houby po dešti. Tudíž ani nevyžaduje téměř žádnou agrochemii (pesticidy a hnojiva), které jsou běžně hojně používané. V porovnání s bavlnou potřebuje konopí ke svému růstu až o 95 % méně agrochemie.  

☑️ ŠETŘÍME ÚRODNOU PŮDU 

Kdybychom dnes začali pěstovat místo bavlny pouze konopí, ušetříme půdu o rozloze celé Francie. 

Konopí totiž potřebuje pro svůj růst oproti bavlně 4x méně půdy. Tedy ze stejného prostoru vysazeného konopí dostaneme 4x více vlákna, než kdybychom na tom samém místě pěstovali pouze bavlnu. 

Konopí navíc absorbuje toxické kovy, zlepšuje kvalitu a celkově pomáhá zvyšovat úrodnost půdy. Díky nenáročnosti pěstování ho navíc můžeme vysadit na mnohem větším množství polí, než je tomu u velmi náročné bavlny a ostatních rostlin. 

A vše výše zmíněné jsou důvody, proč my v Bohempii v konopí plně věříme a snažíme se rozšířit toto povědomí dál. 

Let's #hemptheworld a udělejme tak krůček pro zdravější životní prostředí. ❤️

 

*všechny údaje jsou vypočítány v porovnání s bavlnou 

 

Zaujala vás konopná móda? Prohlédněte si celou nabídku:

KONOPÍ vs. BAVLNA 

Konopí má mnoho výhod oproti nejčastěji používanému přírodním materiálem, bavlnou:

mceclip2-1

 

9-5