Konopná trička spatřila světlo světa

Dalším krokem ve vývoji produktů z konopí vznikajících pod značkou Bohempia bylo vždy eco-friendly oblečení, které bude využívat všech příznivých vlastností konopného vlákna. A jak jsme si přáli, tak se i stalo, a koncem roku 2017 jsme uvedli na trh první řadu lokálně vyrobených konopných trik a pánské trenýrky ze stejného materiálu.

 

 

Díky tomu, že konopné vlákno saje několikanásobně více než bavlna, je antimikrobiální a hypoalergenní, jsou trika vhodná pro každého, a to jak na denní nošení, tak třeba i na sport či jógu. Díky termoregulačním vlastnostem konopný materiál v létě chladí, pohlcuje UV záření, a v zimě naopak hřeje. Kolekci ocení všichni, kteří vyhledávají ekologickou alternativu bavlněným trikům, na jejichž výrobu je nutná spotřeba pesticidů a dvojnásobné množství vody.

Jednobarevná trička bez potisku vznikla v řadě zvlášť pro ženy a muže, zatímco edici s potisky vnímáme jako unisexovou. Ze základních barevných odstínů jsme vybrali bílou, černou, navy, gray, burgundy a pro holky růžovou. Pánské trenýrky vznikly, stejně jako trika, ve spolupráci s tradičními českými přádelnami, pletárnami a barvírnami a jsou k dostání v odstínu dark blue a černé.

A co na to Tomáš?

„Konopí je ideální materiál pro spodní prádlo díky svým výjimečným vlastnostem – prodyšnosti, vysoké savosti a především antimikrobialitě. V letošním roce bychom chtěli začít prodávat i dámské spodní prádlo a rozšířit stávající nabídku triček. Zároveň bychom chtěli optimalizovat i dodavatelsko-výrobní procesy v oblasti příze".