Udržitelně po celý rok

Už delší dobu řešíme zásadní problém: z čeho vyrábět zimní boty. Konopná látka pro ně není vhodná a boty z kůže vyrábět nechceme. Po dlouhém zvažování jsme se rozhodli pro veganský recyklovaný semiš Ultrasuede od firmy Toray.

Správnost našeho rozhodnutí nám potvrdila i komplexní studie, kterou si pro své produkty nechala vypracovat návrhářka Stella McCartney. Studie porovnávala ekologický dopad veganské náhražky kůže z recyklovaného mikrovlákna s hovězí kůží z Brazílie.

Ze studie vychází, že je nově vyprodukovaná a zpracovaná kůže výrazně větší zátěží pro životní prostředí (z pohledu využití půdy, produkci skleníkových plynů a spotřebovanou energii a vodu).

DSC07245pr_resized 

V porovnání s recyklovaným mikrovláknem dopadla špatně i kůže získaná z ekologického zemědělství ve Francii. I přes nižší uhlíkovou stopu a celkovou zátěž životního prostředí se jedná o čtyřikrát větší zásahu do životního prostředí než při výrobě mikrovlákna. 

Naše barefooty přizpůsobené na nadcházející půlrok budou z mikrovlákenného veganského semiše, který je vyráběný z recyklovaných plastových lahví. Tento materiál má 40letou tradici a stojí za ním více než 15 let špičkového vývoje. Pro zaručení odpuzení vody doporučujeme boty před prvním použitím naimpregnovat. 

Boty jsou zateplené veganským kožíškem, vyráběným ze směsi recyklovaného polyesteru a bavlny. 

mceclip0-22

 

Neklouzavá podrážka 

 

Minulý rok jsme upgradovali barefootům novou podrážku s neklouzavým vzorkem. Ať už jdete ve městě po mokrých kostkách, na dlažbě nebo si dáváte procházku umáčenou krajinou, budete stát nohama pevně na zemi. 

I když má neklouzavá podrážka hlubší vzorek, stále si bota zachovává všechny důležité atributy barefootové obuvi: lehkost, širokou špičku, “zero drop” a flexibilní podrážku. 

Podrážky BOHEMPIA jsou vyrobeny z přírodního kaučuku a při jeho výrobě nepoužíváme plasty. Jak poznáte, že je podrážka ze 100% přírodního materiálu? Časem se mohou objevit na podrážce bílé kapičky, které jednoduše odstraníte jemným hadříkem a olivovým olejem.  

 

55

 

Odolnost proti špatnému počasí 

Déšť, vítr, spadané listí, bláto a někdy i sníh. S tím vším se budeme v následujícím půlroce potýkat. Přidali jsme proto kolem našich barefootů vyšší obsázku. Ta zaručí odolnost vůči nepříznivému počasí. V kombinaci s recyklovaným semišem a vnitřním veganským kožíškem tak budete připraveni na cokoliv. Jak podrážka, tak obsázka kolem boty jsou vyrobené samozřejmě právě z čistě přírodního kaučuku. 

 

mceclip2-2