O Bohempia

Bohempia jsou konopí, konopí jsou Bohempia

Bohempia je mladá, inovativní a rychle rostoucí společnost, založená v roce 2015. Zaměřujeme se na obuv, oděvy a další výrobky z technického konopí. Naším hlavním cílem je ekologická a sociální udržitelnost v módě, kterou prezentujeme. Naší misí je v tomto směru měnit svět a opět zpopularizovat téměř zapomenuté konopí.

Naše výrobky jsou unikátní vyrobené na lokální bázi v Čechách a střední Evropě, nejde tedy o levnou pracovní sílu ani o neekologický import či nekvalitní produkci. Výroba našich produktů začíná hrubým konopným vláknem, které upradieme, upleteme nebo utkáme, nabarvíme a zpracujeme na finální produkt, který navrhujeme a testujeme v Praze, kde je naše studio.

Bohempia je udržitelná, pohodlná a funkční móda vyrobená z konopí.

 

 

Naší designovou filozofií je jednoduchost a minimalismus. Naše produkty jsou ekologické, pohodlné na nošení a našim zákazníkům nabízejí řadu unikátních funkčních benefitů konopného materiálu, jako jsou antimikrobialita, hypoalergenickosť, nasákavost, přirozená termoregulace a pevnost. Zabalte se do konopí!

 

Konopí má mnoho výhod oproti tradičnímu materiálu - bavlně

 

Bohempia Web Icons Replace 01

VODA

Konopí spotřebuje při pěstování o 50% méně vody.

Bohempia Web Icons Replace 02

PŮDA

Konopí je méně náročné pro půdu.

Bohempia Web Icons Replace 03

ZEM

Konopí potřebuje méně půdy na růst a má 4x vyšší výtěžnost.

Bohempia Web Icons Replace 04

CHEMIKÁLIE

Konopí spotřebuje o 95% méně agrochemikálií než bavlna.

 

Konopný materiál je použitelný na 100 způsobů

Naše konopné tenisky možná už znáte. První kusy se začaly vyrábět ve třech variantách - nazouvací, nízké šněrovací a šněrovací kotníkové, a postupem času přibývaly další modely. Ti z vás, kteří své plátěné tenisky na zimu neradi zouvají, ocení termoregulační schopnosti konopného vlákna, které ještě zvýší naše funkční ponožky v přírodní slonovinové a černé barvě. Postupem času se nám podařilo s každou další kolekcí učinit svět konopí barevnější a (snad i) stylovějším. A pracujeme na tom i nadále.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení