Objevte kouzlo tuhých šamponů a užijte si zdravé vlasy

Přírodní tuhé šampony jsou v poslední době stále populárnější a není divu. Jsou vyrobené z kvalitních přírodních surovin, bez sulfátů a jiných chemikálií, které jsou často používány právě v běžných šamponech. A jejich použití? Pohodlné a snadné! Tak je pozvěte i do vaší koupelny.

Proč je dobré používat tuhé přírodní šampony

Používání přírodních tuhých šamponů má celou řadu výhod:

 • Vzhledem ke svému složení jsou tuhé šampony mnohem šetrnější, účinnější a nezatěžují tolik životní prostředí.
 • Obsahují pouze vysoce kvalitní přírodní látky (například konopný, kokosový nebo olivový olej). Díky tomu vám pomohou obnovit sílu, zdraví a lesk vašich vlasů.
 • Přírodní tuhé šampony pomáhají účinně zmírnit a eliminovat obtíže jako je suchá, svědivá a podrážděná pokožka hlavy, stejně jako lupy.
 • Bez obav je mohou používat i děti.
 • Jeden tuhý šampon vydrží 50 až 80 umytí (podle velikosti šamponu a délky vašich vlasů). Díky tomu dokáže nahradit hned několik balení toho tekutého. Někomu dokonce vydrží až 3krát déle.
 • Seženete je v celé řadě variant a vůní, přesně podle toho, jaký potřebujete.
 • Prodávají se v ekologickém balení, bez zbytečných obalů a plastových lahví.
 • Tuhé šampony jsou skvělé na cesty - můžete si je vzít do letadla, zaberou mnohem méně místa, a navíc je můžete použít i jako mýdlo. 

To je pěkná řada důvodů, proč je začít používat, nemyslíte?

hermankovy-konopny-tuhy-sampon

Víte, že...

Slovo šampon si do jazyků západní civilizace našlo cestu asi před třemi stoletími v době koloniální éry? Pochází totiž původně z Indie. Je odvozené od slova champo a znamená něco jako tisknutí nebo hnětení. Šamponování byla tedy spíše masáž pokožky hlavy vonným oleji, než přímo mytí vlasů. Z Indie pak byla péče o vlasy zavedená do Evropy díky koloniálním obchodníkům.

Jak si vybrat správný tuhý šampon

Jednoduše podle typu vašich vlasů. V naší nabídce najdete například:

A protože jsou Vánoce, připravili jsme pro vás i výhodný DÁRKOVÝ BALÍČEK PRO ZDRAVÉ VLASY, který pod stromečkem udělá radost vám nebo někomu blízkému. 

darkovy-balicek-vanoce-tuhe-sampony

Víte, že...

Tuhé šampony se běžně používaly mnohem dříve než ty, které známe dnes? Ke změně došlo ve 40. letech minulého století, kdy je z drogerií i koupelen vytlačily šampony tekuté. Přibližně ve stejné době začal na oblibě získávat i plast, který se stal náhradou za méně „pohodlné” a dražší formy obalů ze skla a papíru. A firmy i spotřebitelé se tak vydali na cestu jednorázových plastových obalů. 

Používání tuhých šamponů

Pro někoho může být používání tuhého šamponu hodně nezvyklé, ale nebojte se - je velmi komfortní a zvládne ho opravdu každý.

 1. Mokré vlasy jemně namydlete tuhým šamponem tak, aby vám vznikla bohatá pěna.
 2. Vmasírujte pěnu do pokožky hlavy a po celé délce vlasů až ke konečkům. 
 3. Nechte chvíli působit (cca 2 až 3 minuty).
 4. Důkladně vlasy opláchněte dostatečným množstvím vody. Jestli máte pocit, že jedno umytí nestačí, klidně celý postup opakujte.

V případě, že máte jemné, dlouhé nebo kudrnaté vlasy, napěňte nejdřív šampon v dlaních a až potom pěnu naneste. A aby vám šampon vydržel co nejdéle, nechejte ho po umytí uschnout, třeba na mýdlence.