Jak vypadají chelsea barefooty vyráběné z PET lahví? Přesvědčte se sami!

Střih Chelsea je v posledních letech naprostým trhákem. Všichni ho milují a kombinují s různými outfity, a to nejen díky jeho elegantnímu vzhledu, ale i kvůli pohodlnosti. Kdo by se totiž zlobil s tkaničkami, když si může botu nazout pouhým vklouznutím a bez zbytečného šněrování. My jsme si tento střih také zamilovali, obzvláště ve spojení s barefoot chůzí a udržitelnými materiály. A tak jsme navrhli a začali vyrábět model ROLA, veganskou barefoot variantu klasických chelsea bot. 

ROLA z drobnohledu

Pojďme se nejprve s modelem ROLA trochu seznámit. Když jsme ROLU navrhovali, tak bylo pár věcí jasných – chtěli jsme celoroční barefoot model, který bude vyroben z ekologického materiálu a zároveň bude skvěle vypadat. A jak jsme si přáli, tak se stalo! Model ROLA vyrábíme z veganského semiše Ultrasuede, materiálu zpracovaného 40 let prověřovanou japonskou metodou. A ano, i když se tak na první pohled nezdá, vyrábí se z z recyklovaných PET lahví. Je to skutečně věruhodná alternativa klasického semiše, u které člověk skoro nerozeznalo rozdíl. A o to nám přesně šlo.

Super není jenom vzhled, ale i jeho vlastnosti. Po impregnaci se totiž stává bota voděodpudivou, což se na jaře určitě bude hodit. Co se týče samotného stavby boty, barefooty byly jasnou volbou. Kombinace zdravé chůze a stylovosti, který chelsea střih představuje, je za nás prostě top! Model ROLA má jako všechny ostatní barefooty dostatek místa pro prsty, pružnou a tenkou podrážku a jsou lehké. “Třešničkou na dortu” modelu ROLA je speciální neklouzavá podrážka, vyrobená z přírodního kaučuku, čímž jsme si splnili naši podmínku, že budeme striktně využívat pouze udržitelné materiály. A nezapomněli jsme samozřejmě přidat do nabídky obě dvě šířky barefootů, abyste si mohli vybrat. 

No a jako všechny naše produkty, model ROLA nese certifikát “PETA Approved Vegan”.

S čím chelsea barefooty nejlépe kombinovat? 

Výhoda chelsea bot je jasná – hodí se téměř ke všemu. Můžete je nosit k úzkým i širokým kalhotám, k elegantnímu kabátu, ale i ke klasické bundě. Záleží jen na vás, jaký styl preferujete, s chelsea modelem nesáhnete vedle. Ať už si k těmto elegánům ale vezmete cokoliv, rozhodně budete mít od nás kladné body navíc za outfit složený z udržitelného oblečení.